Loading
Memtor Marketing

URL Stats – darmowe narzędzie SEO do analizy adresów

image title

Prezentujemy nowopowstałą aplikację, służącą do gruntownej analizy adresów, o nazwie URL Stats.

url-stats

Do czego program służy

URL Stats poszerza naszą listę zawierającą przydatne narzędzia SEO, a służy do pobierania publicznie dostępnych wskaźników dotyczących adresów URL. Na razie pobrać można PageRank danej podstrony oraz strony głównej, serpstat.pl, Alexa Rank globalny i lokalny, Alexa Backlinks, Citation Flow, Trust Flow i Majestic Backlinks, ale w planach jest dużo, dużo więcej (m.in. Domain Authority, Page Authority, mozRank, mozTrust itp.). Działa już eksport całości do schowka. Pozostałe funkcje są w trakcie implementacji.

Do czego można ten program użyć

Możliwości wykorzystania programu są duże. Przede wszystkim można sprawdzić, czy działania pozycjonujące na witrynach przynoszą dodatkowy efekt poza samymi pozycjami. Można przejrzeć zaimportowaną listę linków do witryny celem wyróżnienia tych najgorszych – szczególnie przydatne w przypadku otrzymania powiadomienia o nienaturalnych linkach. Można sprawdzić listę katalogów, blogów, precli i innych stron, żeby wybrać najlepsze, na których warto starać się o umieszczenie linka.

Co jeszcze będzie możliwe

Będzie zapisywana historia, a każdy wskaźnik będzie miał swój własny wykres, więc po kilku sprawdzeniach danego adresu będzie można łatwo zobaczyć, czy jego jakość w czasie się poprawia czy pogarsza. Adresy będą mogły być przydzielane do osobnych list, żeby różne rodzaje nie mieszały się ze sobą. Wszystkie dane – całościowo lub tylko wybrane – będzie można eksportować do schowka lub arkusza. Nie są to wszystkie planowane funkcjonalności, z czasem będą podawane nowe.

Dodatkowe informacje

Program wymaga platformy .NET v4.0. Jest to wczesna wersja beta, w związku z tym wygląda jeszcze dość surowo, ma ograniczoną funkcjonalność oraz niewykluczone są błędy. W przypadku wystąpienia błędu prosimy o informację o nim oraz o poprzedzających go czynnościach i/lub sprawdzanych adresach. Od ok. 15.10 MajesticSEO wymaga logowania do sprawdzania wskaźników, w związku z czym chwilowo program również ich nie pobiera. Planowane jest poprawienie tego.

Skąd pobrać aplikację

Do końca sierpnia 2014 roku aktualną wersję beta programu można bezpłatnie otrzymać mailem podając własny adres e-mail oraz polubić jeden z naszych profili społecznościowych – Facebook, Google+ lub Twitter:

Jest to wersja z limitowanym czasem działania (do końca 2014 roku). Wymagany do działania .NET v4.0 można pobrać tutaj.

12 thoughts on “URL Stats – darmowe narzędzie SEO do analizy adresów

 • Bartek

  BigMichcio

  Btw polecam dopisać się do: planeta-seo.pl. Blog jest fajny a trafiłem na niego pomimo że trzeci rok jestem w branży dopiero teraz. A przeglądałem myślę że setki blogów głównie polskich seowców.

  Odpowiedz
  • Bartek

   Marek Olas

   Dzięki za uwagę – niemniej jednak jednak pojawiamy się na PlanetaSEO, gdy tylko są publikowane artykuły. Gdy jest większy odstęp z publikacjami artykułów link na tamtejszej liście blogów znika do czasu nowej publikacji.

   Odpowiedz
 • Bartek

  BigMichcio

  Skrypt jest jeszcze udostępniany ? Choćby od 2015 miałby być płatny chętnie bym przetestował. Dodałem do obserwowanych w google+ ale jest cały czas jakiś bug że nie można wysłać wiadomości.

  Odpowiedz
 • Bartek

  BigMichcio

  niestety cały czas jest komunikat "Twoja wiadomość nie została wysłana." mimo że dodałem już do obserwowanych :(. Bot jest jeszcze udostępniany ? Choćby od 2015 miałby być płatny chętnie bym przetestował.

  Odpowiedz
  • Bartek

   Marek Olas

   Niestety program już nie jest udostępniany.

   Odpowiedz
 • Bartek

  Tomasz

  Jest jeszcze możliwość pobrania tego programu? Czy program jest teraz płatny?

  Odpowiedz
  • Bartek

   Łukasz Przestrzelski

   Wciąż można pobrać, trzeba tylko wykonać akcję zgodnie z ostatnim akapitem.

   Odpowiedz
 • Bartek

  eAlarmy

  Ciekawie wyglądający program. Mam nadzieję, że będzie się rozwijać, wtedy może stać się naprawdę bardzo dobrym narzędziem.

  Odpowiedz
 • Bartek

  grabarz

  Sprawdziłem i coś tak nie za bardzo.Citation Flow, Trust Flow i Majestic BL pokazuje -1

  Odpowiedz
  • Bartek

   Łukasz Przestrzelski

   Napisz, przy której stronie tak pokazuje oraz czy za każdym razem. Wtedy przyjrzymy się temu.

   PS. Najprawdopodobniej przyczyną jest chwilowy problem z serwerem Majestic. Program jeszcze nie rozróżnia kiedy taki problem wystąpił, a kiedy faktycznie strona nie znajduje się w ich bazie, ale jest to zapisane do poprawy.

   Odpowiedz
 • Bartek

  Filip

  Jak Domain Authority, Page Authority, mozRank, mozTrust już będzie i będzie tańsze niż u usługodawcy to będzie rewlacja:D

  Odpowiedz
 • Bartek

  Mariusz Kołacz

  Lubię takie proste narzędzia 😉
  Ps. Coś ostatnio sporo darmówek pojawia się.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *