Funkcjonalna nowość w Adwords – kampanie rozszerzone

image title

kampanie rozszerzoneW ostatnich dniach Google wprowadził ciekawe i funkcjonalne zmiany dotyczące zarządzania kampaniami reklamowymi Adwords. Chodzi o kampanie rozszerzone, czyli sprawne i szybkie dostosowywanie kampanii reklamowych do różnych urządzeń tj. komputerów, smartfonów, tabletów. W dzisiejszych czasach każdy z nas w ciągu jednego dnia korzysta z wielu urządzeń połączonych z internetem, w różnych porach dnia i różnych lokalizacjach.

Za pomocą kampanii rozszerzonych reklamodawca może dokładnie dopasować nasilenie reklamy według lokalizacji, pory dnia i typu urządzenia na którym będzie się reklama wyświetlać, w zależności od specyfiki działalności, branży i aktualnego zapotrzebowania. Można też stosować różne komunikaty reklamowe na różne użądzenia i różne dni tygodnia.harmonogram1lokalizacje1Na przykład dla mechanika samochodowego korzystne może być w godzinach pracy nasilenie reklam (np. +25%) na telefony komórkowe i smartfony w promieniu 10 km od warsztatu – można użyć reklamy z numerem telefonu (kliknij, aby zadzwonić) i odpowiednim komunikatem. Oprócz tego cały czas może być emitowana uniwersalna reklama na wszystkie urządzenia kierująca na poszczególne usługi lub formularz rezerwacji terminu wizyty.

reklama_telefonInnym przykładem może być bar, który około południa serwuje obiady i w tym czasie dobra byłaby reklama emitowana na komórki, smartfony i tablety w promieniu 500 metrów z adresem lokalu,  ukazująca się na zapytania: „obiady domowe”, „lunch”, „jadłodajnia” itp. Ten sam bar wieczorem oferuje drinki i piwo, dlatego w godzinach od 17 – 22 można zdefiniować reklamy informujące o tym fakcie klientów znajdujących się w pobliżu na odpowiednie słowa kluczowe. Ponadto cały czas emitowana będzie reklama kierująca na stronę internetową lokalu na komputery stacjonarne, tablety i smartfony, z lekkim nasileniem od czwartku do niedzieli.reklama1Co ciekawe wszystko to można zdefiniować z obrębie jednej kampanii reklamowej, więc nie ma potrzeby tracić czasu na tworzenie i zarządzanie wieloma kampaniami dotyczącymi jednego reklamodawcy. Kampanie rozszerzone, dzięki rozbudowanym statystykom i raportom, odpowiedzą na pytanie ile środków warto przeznaczać na reklamy w zależności od urządzenia, lokalizacji, pory dnia czy wreszcie treści reklamy.

 

Źródła: http://www.ittechnology.us/rozszerzone-kampanie-w-wyszukiwarce-google-o-co-w-tym-chodzi/

https://support.google.com/adwords/answer/2375499

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.